Sumuštinis su vištiena ir salotomis pagal Jamie Oliver

Šiam savaitgaliui, ypatingai progai, kepiau pagerintą "Snicker" tortą. Deja jo nufotografuoti nepavyko, tačiau prižadėjau sau, kad jis bus pagamintas dar kartą ir tuomet kaip priklauso atsidurs mano blog'e.
O kol kas dalinuosi sekmadienio vakarienės įrašu - Subway tipo sumuštiniu, dar vadinamu club sandwich arba tiesiog lietuviškai - suvožtiniu. Jo įdėją ir norą gaminti pakišo sekmadieninė Jamie Oliver'io laida 15 minučių patiekalai. Tai vienintelis dalykas, priverčiantis mane sekmadienį keltis ir įsijungti TV (nors ir turiu visas angliškas laidas - kažkaip neprisiruošiu žiūrėti jas...).
Šis sumuštinis originale buvo su gvakamole, tačiau man nepavyko sunokinti avokado orkaitėje - jis net ir po 20 minučių buvo kietas kaip medis. Bet kadangi visi kiti ingredientai buvo paruošti - išsisukau ir be jo. Nuotraukoje nelabai matosi, tačiau sumuštinis apteptas pomidorų-svogūnų laiškų-kalendrų užtepu-trintiniu, kuris irgi davė puikų skonį. Tad pirmyn gaminti tokio sumuštinio ir alkani pilvukai bus laimingi!
3-4 porcijoms:
4 griežinėliai šoninės
200 g vištienos filė (naudojau mažąją)
žiupsnelis raudonėlio
žiupsnelis druskos
žiupsnis pipirų
1 tamsus prancūziškas batonas

Salotoms:
Mėgstamų salotų mišinio (naudojau gražgarstes ir  raudonlapes gūžines (radicchio))
50 g ilgavaisio agurko
20 g kietojo sūrio (tarkuoto)
kreminio balzaminio acto

Užtepui:
0,5 aitriosios paprikos
10 vyšninių pomidorų
3 svogūnų laiškų stiebai (skaičiuojant baltąsias dalis. Jei vien žalių - apie 12-14)
žiupsnis kalendros miltlelių
druskos
pipirų

Orkaitę įkaitinkite iki 150 laipsnių.
Šoninę dėkite į keptuvę ir apkepkite, kad išsiskirtų riebalai.
Ant kepimo popieriaus užberkite raudonėlio, druskos, pipirų, dėkit vištienos filė, užlenkite gabalą ir pamuškite kočėlu arba keptuve, kad vištiena suplonėtų.
Šoninę išimkite į indelį, į keptuvę dėkite vištienos filė ir kepkite ją po 4-5 minutes iš abiejų pusių.
Kol vištiena kepa paruoškite salotas. Didesnius lapus pasmulkinkite, dėkite į dubenį. Agurką supjaustykite griežinėliais, tuomet juos padalinkite į 4 dalis, dėkite į dubenį. Užberkite sūrio ir pamaišykite viską rankomis.
Dėkite bagetę į orkaitę ir kepkite maždaug 5 minutes, kad viršus taptų traškus, o vidus liktų minkštas.
Paruoškite užtepą - visus ingredientus, išskyrus druską ir pipirus susmulkinkite rankinio maisto smulkintuvo inde su peiliukais. Pagardinkite druska ir pipirais.
Apvertę vištieną į keptuvę sudėkite šoninę, kad dar šiek tiek pašiltų.
Pašildytą bagetę duonos peiliu perpjaukite išilgai. Aptepkite užtepu.
Vištienos filė supjaustykite griežinėliais ir dėkite į sumuštinį. Šoninę sulaužykite ir taip pat dėkite vidun. Paskirstykite salotas per visą sumuštinio ilgį ir pagardinkite jas balzaminio acto kremu.

Skanaus :)

Įkvėpta Jamie Oliver 15 minute meals, psl. 212

6 komentarai (-ų):

 

Sekite