Jei sekėte paskutinio savaitgalio blog'ų įrašus - tai manoji jau trečia chala. Pirmąją kepė Vilma, antrąją galite rasti Aguonėlės blog'e. Savąją kepiau pagal Vilmos receptą, iš pusės normos. Tikrai nereikia šiai pynutei jokių duonos minkymo aparatų - turint medinį šaukštą ir rankas viskas puikiai pavyksta senoviniu būdu. Bet jei turit duonkepę tikrai sutaupysit laiko ;) Kadangi gyvenu šiuo metu viena, pynutę teko valgyt ilgai - bet ir 3 dieną ji vis dar buvo nebloga, gal kiek padžiūvusi.
Vienai pynutei reikės:
1 arbatinio šaukštelio sausų mielių,
100ml vandens,
250-300g duonos miltų (pirmos rūšies),
0,5 arbatinio šaukštelio druskos druskos
1 valgomojo šaukšto skysto medaus arba cukraus
1 kiaušinio, išplakto
30 g tirpinto sviesto
Aptepimui:
1 trynio + 1 valgomojo šaukšto vandens (nebeturėjau kiaušinių, tad aptepiau pienu),
aguonų ar sezamų
Mieles suberti į vandenį, pamaišyti, kad ištirptų ir palikti 5 min. Miltus sumaišyti su druska, viduryje padaryti šulinį ir supilti vandenį su mielėmis.
Mediniu šaukštu nuo kraštų įmaišyti truputį miltų, kad viduryje gautųsi pastos konsistencijos masė, uždengti rankšluosčiu ir palikti 20 min. fermentuotis.
Sudėti medų, kiaušinius ir tirpintą sviestą, išmaišyti prie dubens kraštų likusius sausus miltus ir užminkyti minkštą tešlą. Tešlą padėti ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus ir minkyti kol gausis vienalytė, blizgi ir elastinė - apie 10 minučių.
Tešlą sudėti į sviestu pateptą dubenį, pavolioti, kad visas tešlos rutulys būtų sviestuotas. Uždengti rankšluosčiu ir palikti kilti kol tūris padvigubės, apie 2 val.
Pakilusią tešlą apspaudyti ir palikti dar 10 min. Tada padalinti į 3 lygias dalis ir iš kiekvienos padaryti apie 40 cm ilgio virveles smailėjančiais galais ir supinti pynę.
Perkelti duoną ant sviestuotos skardos, pridengti rankšluosčiu ir palikti kilti, kol padvigubės, apie 45 min.
Aptepti trynio ir vandens mišiniu, pabarstyti aguonomis. Kepti 180 laipsnių temperatūroje apie 45 min.
Labai skanu tiesiog su sviestu ar su uogiene.
Beje apie uogienę. Jei vis dar turite aviečių būtinai išbandykite aviečių uogiene su citrina.
Reikės:
apie 1,5litro aviečių
stiklinės cukraus (tikrinkite pagal skonį)
1 citrinos
Citriną nuplikykite karštu vandeniu, nušveiskite rupia druska. Nutarkuokite odelę (tik geltonąjį sluoksnį) burokine tarka. Nuo likusios citrinos nupjaustykite baltus kraštus, išpjaukite vidines plėveles. Sudėkite virti kartu su avietėmis. Dar karštą uogienę supilkite į iškaitintus stiklainius ir užsukite.
Labai skanu su šviežia pynute ar tiesiog įsidėti į jogurtą.
8 comments
Puiki ir tau gavos, bet galvoju kodel pas tave kasos nelabai isryskejo? galbut perlaisvai supynei?
AtsakytiPanaikintiTikėtina - dar kai palikau antrą kartą pakliti jau supintą, ji taip išsiplėte...
AtsakytiPanaikintiKaip skanu! Uogienės užvakar išsiviriau, bet va tokio pyrago nieks neiškepa, o mėgstu kartais užsitept ant tokio sviesto, užsikrėst uogienės ir niamniot :)
AtsakytiPanaikintiSkirmante, tu juk duonkepę turi - sumeti ir po to tik suformuok ;) tikrai verta ;) marš į virtuvę ;DD
AtsakytiPanaikintiDuonkepė supakuota, tingiu išiminėt, o orkaitė dirba visu pajėgumu. Rūgščius kietus obuolius verčiu į keptų obuolių tyrę. Šiandien baigsiu su obuoliais, ryt ateis moliūgo eilė, va tada ir tavęs pradėsiu ieškot. Aišku, jeigu moliūgas bus skanus :)
AtsakytiPanaikintiMat kaip :)
AtsakytiPanaikintiDėl moliūgo - jei ką aš 5dienį į Šiaulius išvykstu :>
Labai man visos pynutės jaukiai ir taip... namiškai atrodo. Su uogiene ir pienu, net silpna pagalvojus :)) Norėčiau būti ketvirtąja šioje eilėje, kepusių chalą, bet baisu prisišnekėt :) Bet kokiu atveju - išsisaugau :))
AtsakytiPanaikintiTaip ir yra - naminis, rudeniškas maistas :) niekas man neįgrūstų vasarą uogienės, bet rudenį - why not :)
AtsakytiPanaikinti